• https://www.facebook.com/search/top/?q=morisfis
    • Moris Fis
    • Hayat Treni durana kadar......
50 SENEDE NELER OLDU ?

www.selenkordon.com
Meslekte 68.YIL

 
41.Yaşgünü Pastam

42. Yaşgünü Pastam


43.Yaşgünü Pastam44.Yaşgünü pastam


45.Yaşgünü pastam

46.Yaşgünü Pastam
47.Yaşgünü Pastam48.Yaşgünü Pastam


50.Yaşgünü Pastam

 

 

 

 

 

Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret1040010

YURTDIŞINA GİDERKEN

Uzun uçuşlarda seatguru.com adresinden bineceğiniz uçakta oturulacak en güzel yerleri saptayabilir.12 saatlik bir yolda wc kokusu ve gürültüsü olmadan huzurla uçabilirsiniz.

Online check in ve online biniş kartı basımı ,Thy in güzel bir hizmetidir.Bu size hem oturacağınız yeri seçmenize hemde alanda gereksiz sıralardan sizi kurtaracaktır.

Pasaportunuzu yanınıza almayı unutmayınız.

Yeşilköyde bile otursanız 2 saat öncesinde alanda olmaya gayret ediniz.Ne olacağını bilemezsiniz.Yolda lastik patlar;taş düşebilir;ayu çıkabilir.Alanda 500 kişi güvenlik kontrol sırasında olabilir.Göz göre göre gider tatil hayalleriniz.

Aracınız valeye bırakabilirsiniz ama döndüğünüzde arabayı beklemek sabır limitlerinizi zorlayabilir.Hatta  araç beklerken yağmur altında donunuza kadar ıslanabilirsiniz.Çünkü giderken hava güneşli döndüğünüzde sağanak yağmurlu olabilr. Dönüşünüzde acil bir yere gitmeniz gerekiyorsa otoparka park edin.


Eski pasaportunuz varsa;yanınıza mutlaka üzerinde Tc kimlik numarası bulunan bir belgenizi bulundurunuz.


Yurt dışı çıkış harç pulunu artık görevliler boarding kartlara kendileri yapıştırdığı için;ciddi bir kuyruk oluşmaktadır.Sırada 10 dk kaybedebileceğinizi gözönüne alın.


Paralarınızı ayrı yerlerde saklayın.Ve yanınıza almış olduğunuz dövizlerin sağlamlığından emin olun .Burdan götürebileceğiniz sahte bir paranın başınıza ne dertler açabileceğini unutmayın.Ülkelere girerken her ülkenin ayrı bir para rejimi olup yanınızda taşıyacağınız paranın limitler dahilinde olması gerektiğini unutmayın.Yoksa bir iphone için aldığınız fazla para onların olabilir.

Pasaportunuzun geçerlilik süresini mutlaka kontrol edin.Uçak kabinine alacağınız çantanızda;kurallara uymayan eşyaların olmamasına dikkat edin ;Yoksa en güzel deodorantınız sizinle beraber gelemeyebilir.


Gittiğiniz ülkede ;görevliler size kalacağınız otelin bilgilerini ;davetiyenizi sorabilir.Her türlü evrağınızı kolay ulaşılabilir bir yerde muhafaza ediniz.


Yanınıza alacağınız kredi kartlarının ve bankaların call centerlarının numaralarını ayrı bir yerde yanınızda bulundurunuz.

Gittiğiniz ülkenin Türkiye konsolosluğunun ,telefon numaralarını mutlaka cep telefonunuza kaydediniz.

Numaralı gözlük takıyorsanız mutlaka yanınıza yedek gözlük alınız.Orda cam yaptırmaya zamanınız olmayacaktır.

Yanınıza bol bol ilaç almayı unutmayınız.Orda hasta olursanız, hayat zor olacaktır.

Cep telefonunuza mutlaka para çevirici programı yükleyip,para bozdurma işlemlerinde kontrol ediniz.Otellerde veya restoranlarda bozdurduğunuz paralarda, çok ciddi kazıklar yiyeceğinizi unutmayın.

 

statistics in vBulletin


Yorumlar - Yorum Yaz